DRZEWO ARGANOWE /Argania Spinosa/ Rośnie na ograniczonym południowo-wschodnim obszarze Maroka, gdzie jest unikalną rośliną dla swojego regionu. Gatunek drzewa z monotypowego rodzaju pochodzi z rodziny roślin sączyńcowatych należących do rzędu wrzosowców występujących na obszarach tropikalnych i subtropikalnych. Drzewo osiąga wysokość do 10 metrów, rodząc zielone owoce mające w środku orzechy. Nazywane jest drzewem życia, albowiem z orzechów dostarcza surowca w postaci oleju arganowego, który posiada właściwości lecznicze.
NATURALNY OLEJ ARGANOWY BIO /Argania spinosa Kernel Oil/ Nierafinowany, kosmetyczny w wersji organicznej olej tłoczony wyłącznie na zimno ze świeżych orzechów drzewa arganowego. Posiada lekko pomarańczowe zabarwienie o charakterystycznym lekko gorzkawo-orzechowym zapachu. Bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe około 80% głównie w linolowy omega-6 i oleinowy omega-9, witaminę E, butyrospermol pielęgnujący skórę przed i po opalaniu i wiele innych substancji czynnych. W delikatny sposób nawilża i ujędrnia skórę poprawiając jej elastyczność. Doskonały do pielęgnacji twarzy oraz starzejącej się skóry. Znakomicie wpływa na odżywienie i wzmocnienie włosów, przywracając im naturalny blask. Przeznaczony do skóry suchej, wrażliwej, dojrzałej, trądzikowej i zniszczonej. Olej Arganowy BIO firmy ETJA jest wytwarzany z surowców ekologicznych i w 100% naturalany. Posiada certyfikat BCS DE-ӦKO i rejestracje w bazie CPNP. Produkt przebadany dermatologicznie.
SPOSÓB UŻYCIA OLEJU ARGANOWEGO Masaż ujędrniający we własnym zakresie i przez wykwalifikowanego masażystę Pielęgnacja twarzy: 3-4 krople wcieramy bezpośrednio w czystą skórę do całkowitego wchłonięcia Dodatek do kremów, szamponów, odżywek i maseczek regenerujących Kąpiel odmładzająco-regenerująca. Dodać do wanny wypełnionej 1/3 ciepłej wody ok 8-10 ml oleju - czas kąpieli 15/20 minut. Skóra staję się nawilżona, odżywiona i ujędrniona - nie wymaga dodatkowego balsamowania Cellulit - wcierać olej arganowy w miejsca, w którym dochodzi do nierównej i pofałdowanej skóry Olejowanie włosów - przed umyciem głowy 3/5 cm od nasady włosa wcierać niewielką ilość oleju. Po upływie ok 30 minut umyć głowę. Włosy stają się mocniejsze, bardziej lśniące i odporne na wysokie temperatury Końcówki włosów - niewielką ilość oleju rozprowadzić na opuszki palców i wcierać w wilgotne lub suche końcówki włosów - olej zabezpiecza przed ich rozdwajaniem Pielęgnacja paznokci - moczyć paznokcie przez kilka minut w lekko rozgrzanym oleju lub wcierać bezpośrednio w płytkę paznokcia pielęgnacja stóp - wmasować olej bezpośrednio w skórę pięt lub moczyć stopy z jego dodatkiem. Nawilża oraz regeneruję sucha i spękaną skórę stóp Używany systematycznie redukuję rozstępy, blizny, łuszczycę, trądzik oraz łojotokowe zapalenia skóry
HISTORIA OLEJU ARGANOWEGO Historia drzewa arganowego sięga czasów rdzennej ludności Barberów pochodzenia chamito-semickiego związanych z północną częścią Afryki i Sahary. Drzewo arganowe określane przez tubylców jako drzewo życia spełniało wielką role w egzystencji ludności jak i zwierząt zamieszkujących ciężki do przeżycia pustynny klimat. Jednak najcenniejszym bogactwem tego drzewa był pozyskiwany od wieków olej arganowy, który służył przede wszystkim jako pożywienie i naturalny kosmetyk do celów pielęgnacyjnych. O
LEJ ARGANOWY - CIEKAWOSTKI Ciekawostką odnośnie drzewa arganowego i uzyskiwanego z niego oleju jest fakt, że drzewa arganii żyją średnio 150-200 lat. Regionem, w którym możemy je spotkać jest tylko Maroko. Obszary, na których występują uprawy zostały wpisane na listę rezerwatów UNESCO. Na pierwsze zbiory trzeba czekać około pół wieku. Zgodnie z tradycją, tłoczeniem oleju arganowego zajmują się marokańskie kobiety. Pozyskiwanie oleju jest bardzo skomplikowane i czasochłonne. Na uzyskanie 1 litra oleju trzeba zużyć ok. 30 kilogramów owoców.
PRZECHOWYWANIE OLEJU ARGANOWEGO Zawsze po użyciu zamykać korkiem pompkę dozującą i starać się przechowywać w chłodnym miejscu. KRAJ POCHODZENIA Maroko Olej kosmetyczny Etja jest produktem naturalnym. Wpływ sezonowych zmian pogodowych może wywołać niewielkie różnice w kolorze, zapachu i gęstości.